Analiza cen Bitcoinów: 3 powody, dla których dziki ruch BTC jest oczekiwany w bardzo krótkim czasie

W ciągu ostatnich 2,5 tygodnia, cena Bitcoin jest stabilna i handluje głównie około $9200 mark. Słowa „Bitcoin“ i „stabilny“ rzadko idą w parze, a wraz z kilkoma kluczowymi wskaźnikami, w najbliższych dniach powinien pojawić się ogromny ruch.

W przeciwieństwie do stabilności Bitcoin Code, altcoiny świętują we własnej partii. Dominacja Bitcoinów ostatnio osiągnęła swój roczny niski poziom po spadku poniżej 62,5% w ciągu ostatnich kilku godzin.

Wild Move Upcoming?
Z technicznego punktu widzenia, okres stabilności Bitcoinów jak ten zazwyczaj kończy się dzikim ruchem. Wskaźnikiem, którego głównie używamy do pomiaru zmienności są wstęgi Bollingera.

Są to trzy linie następujące po świecznikach akcji cenowej na poniższym wykresie dziennym. Ilekroć górna i dolna wstęga znajdują się blisko siebie, prawdopodobnie zbliża się ogromny ruch cenowy.

Ostatnie wystąpienia są oznaczone żółtymi strzałkami. Jak widać, od 2020 roku, trzy razy wstęgi były ciasne, choć nie tak ciasne jak dzisiaj. W dwóch przypadkach następujący ruch był po stronie byka, podczas gdy raz był to ruch niedźwiedzi – niezapomniany niedźwiedź – 50% kraksa 12 marca 2020.

Poza konsolidacją cen BTC, możemy również wskazać na spadek wolumenu handlu. Patrząc na ten sam wykres dzienny poniżej, biała strzałka na dole wskazuje na wielkość wolumenu, który z czasem maleje. Jak już wcześniej powiedziano, czerwiec zakończył się jako najmniej zmienny miesiąc dla ceny Bitcoina od października 2019. Brak zmienności zazwyczaj oznacza brak wolumenu handlu.

Ponadto, RSI konsoliduje się również wewnątrz ogromnej formacji niedźwiedziego trójkąta z oczekiwanym gdzieś w nadchodzącym tygodniu wierzchołkiem.

Poziomy cen, które należy obserwować w perspektywie krótkoterminowej

Jak widać na poniższym 4-godzinnym wykresie, krytyczne poziomy do obejrzenia w krótkim czasie to $9300 – $9400 (wraz z 50-dniową MA – różową linią) od góry, i $9000 od dołu.

W przypadku wybicia byka spodziewalibyśmy się kolejnego dużego oporu w wysokości około $9600, czyli zaznaczonej żółtej linii trendu zniżkowego na wykresie dziennym. Dalej powyżej znajdują się poziomy 9800$ i 10 000$.

Od dołu, w przypadku załamania $9K, kolejnym krytycznym poziomem oporu jest $8800, wraz ze 100-dniową ruchomą średnią linią – białą linią. Poniżej leży 8450 dolarów, co jest 200-dniową MA (jasnozieloną linią) wraz z długoterminową linią trendu wzrostowego.

  • Całkowity limit rynkowy: 273,5 mld dolarów.
  • Bitcoin Market Cap: 170,7 mld dolarów
  • Wskaźnik dominacji BTC: 62.4%
  • *Dane autorstwa CoinGecko
  • Wykres 1-dniowy BTC/USD BitStamp
  • btc_jul12_d-min
  • BTC/USD BitStamp 4-godzinny wykres
  • btc_jul12_4h-min

OFERTA SPECJALNA (Sponsorowana)
Binance Futures 50 USDT FREE Voucher: Użyj tego linku, aby zarejestrować się i uzyskać 10% zniżki i 50 USDT przy handlu 500 USDT (ograniczone – pierwsze 200 rejestracji i wyłączność na CryptoPotato).